Kea Kruuse: Kesknoortes on arendav ja huvitav

Mai 20

Eelmise aasta 5. novembril valis Keskerakond endale uue juhi. Kuus nädalat hiljem, 17. detsembril toimus Kesknoorte kongress, kus valiti esimeheks Alina Tubli ning tema meeskonna ühe liikmena juhatusse ka mind.

Vajab omajagu julgust seista iseenda ja oma väärtuste eest. Veel enam julgust vajab teiste eest seismine ja vastutuse kandmine. Mitmeid aastaid olin poliitiliselt neutraalne noorteaktivist ja -organisatsioonide juht. Ühel hetkel sain aru, et Kesknoortes on inimesed, kellega minu seisukohad üldjoontes kattuvad ja need on inimesed, kellega koos soovin olla meeskonnas. Käsi südamel – see oli iseseisev otsus ja pole seda kordagi kahetsenud.

Seni ja usun, et ka edaspidi, on Kesknoortes olemine olnud arendav ja huvitav. Ja kui palju on erakondade ja noortekogude kohta eelarvamusi, mis ei vasta tõele! Enamik keskerakondlasti ja kesknoori on väga tublid ja töökad inimesed, kel süda ja väärtused õiges kohas.

Kesknoored on tsentristliku sotsiaal-liberaalse maailmavaatega. Me seisame sotsiaalse ebavõrdsuse vähendamise, iseseisva ja tugeva Eesti riigi ning majandusarengu eest. Minagi toetan meritokraatlikku ühiskonda, kus sotsiaalse staatuse määrab inimese intelligentsus ja see, palju ta juurde pingutab - mitte näiteks rahakoti suurus.

Kea Kruuse on Keskerakonna Noortekogu juhatuse liige, endine Tallinna linna noortevolikogu esimees ja Tudengimaja juht. Ta õpib Tartu Ülikooli õigusteaduskonnas.

Leave your comments

0
terms and conditions.

Comments