Teisipäeval, 12. juunil kell 18 lähevad väitlustulle kesknoored, noorsotsid ja reforminoored. Debatt toimub kahel teemal: kas Eestis võiks kasutusele võtta 4-päevase töönädala ning kas Eesti peaks asendama riikliku ravikindlustuse erakindlustusega. Tegemist on struktureeritud debatiga, kus on oluline sisu, stiil ja strateegia, ning valitakse ka võitjad.

Väitluse eesmärk on poliitikasse tuua rohkem konstruktiivset ja argumenteeritud arutelu. Seetõttu hinnatakse mõttekäigu loogilisust, esitatud tõestusmaterjale, kõne esituse kvaliteeti, struktureeritust, ajakasutust, olulise eristatust ebaolulisest ja meeskonnatööd. Väitluse käigus peetakse silmas ka noorte võimekust jääda viisakaks - nimelt võetakse negatiivselt arvesse ebaviisakust.

Teemal “Kas Eestis võiks kasutusele võtta 4-päevase töönädala?” poolt debateerivad noorsotsid Joosep Vimm ja Barbara Brigita Oja ning vastu reforminoored Katarina Elisabeth Saage ja Tuuli Helind. Teemal “Kas Eesti peaks asendama riikliku ravikindlustuse erakindlustusega?” poolt debateerivad reforminoored Kristo Enn Vaga ja Sten Laansoo ning vastu kesknoored Markus Meier ja Gerttu Alteberg. Erapooletu kohtunikepaneeli moodustavad Karl Sprenk (Eesti Noorteühenduste Liit), Erik Haamer (Eesti Väitlusselts) ja Markus Rosin (Eesti Õpilasesinduste Liit).

"Mul on hea meel. et just kesknoored on antud debatti peakorraldajad. Oleme teinud esimesed sammud konsensuse ja konstruktiivsuse poole.Liiga palju on meie avalikus ruumis vääritult üle pingutatud emotsionaalset totaalmanamist kui kasutada Jaak Jõerüüti sõnu. Põnev debatt on võimalik ka üksteise laimamiseta ning selgelt ja argumenteeritud,” ütles kesknoorte esimees Karine Oganesjan. “Mul on väga hea meel, et jagame seda arusaama teiste noortekogudega ning saame sedaviisi eeskuju näidata ka vanematele poliitikutele.”

Debatt toimub Tallinna Linnavolikogu 1. korrusel Keskerakonna fraktsiooniruumis. Kuulajana üritusel osalemiseks on vajalik eelregistreerimine: https://goo.gl/forms/ztaB98mZtqUXeHyt2


Lisainfo:
Kea Kruuse
Debati peakorraldaja
Keskerakonna Noortekogu
+372 53637341
See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Haridus- ja teadusministeeriumi poolt avaldatud mõte lõpetada põhikooli lõpueksamid on igati õigustatud suund muutmaks paremaks noorte vaimset tervist ning võimekust. Eksamid ei näita teadmisi, vaid pingetaluvust ning põhikoolis õpitut tuleb noortel niigi edasistel sisseastumistel rakendada.

Loe edasi

18. aprillil pidasid Kesknoored oma 24. sünnipäeva. Sünnipäev toimus Tallinna vanalinna endises Helios kino majas. Keksnoori tulid õnnitlema peaminister Jüri Ratas, haridus-ja teadusminister Mailis Reps, endine Pirita linnaosa vanem ning praegune Riigikogu liige Tiit Terik. Tiit Terik viis noortele noorte valimisplatvorn ajurünnaku ning palus noortel kirja panna probleemid, mis vajaksid lahendamist ja nende probleemide lahendused. Pärast nautisime koos kunstinäitust “Monet2Klimt”, mis transformeerib klassikalise maailma kunsti uue digitaalajastusse.

Sellel aastal meie noored osalesid koristustalgudel üle Eesti: Tartu, Võru, Lasnamäe, Põhja-Tallinn, Mustamäe, Kristiine, Haabersti. Mustamäe klubi noored lausa parandasid talgute raames Sütiste parkmetsas pinke.