Scroll to top

Eesti ja Saksamaa poliitilised noored alustasid koostööd


kesknoor - 1. nov. 2023 - 0 comments

Oktoober oli Eesti ja Saksamaa poliitilistele noortele ajalooline kuu. Kõigepealt saabus Eestisse Keskerakonna Noortekoguga kohtuma delegaat Saksamaalt Julius Graack, kes esindas organisatsiooni “Noored liberaalid” (Junge Liberale). Seejärel ametliku viisidiga tuli Kesknoorte juhatuse liige Makar Navitski Saksamaale Weimaris toimuvale kongressile. Koostöö on ametlikult alanud!

“Esimest korda alustasid meie organisatsioonid või paremini öelda riigid ametlikku koostööd (noorte tasandil), mida võib pidada suureks õnnestumiseks. Saksamaal kui Euroopa Liidu suurima majandusega riigil on kindlasti õppida ettevõtete arengust ja skaleerimisest ning juurdepääsust suurtele turgudele. Eesti on digitaliseerimise poolest parim riik. Internetis saad poole tunniga luua oma ettevõtte, mis aitab suuresti kaasa startup-kultuuri arengule. Kui kombineerite mõlema riigi parimaid praktikaid, saavutate kindlasti säästva arengu. Ja see on vaid näide ärimaailmast, aga koos saab arendada ka paljusid teisi valdkondi,” võttis koostöö algataja ja kesknoorte juhatuse liige Makar Navitski kokku.

Kongressi raames osales Makar koos Hollandi esindajaga arutelupaneelis “Valimised Euroopas”. Arutelu raames arutati riigi- ja Euroopa Parlamendi valimisi, osalejad jagasid oma riikide, erakondade kogemusi ning valimiskampaaniate läbiviimise võtteid. Selline kogemustevahetus on üks rahvusvahelise koostöö põhieesmärke. Huvitav on ka see, et pärast arutelu saab uued ideed koju tuua ja kohe ellu viia, sest näiteks Hollandis pole veel parlamendivalimisi toimunud (need peetakse novembris).

Makari kõnet Kongressil Weimaris saab kuulata siit: https://www.twitch.tv/videos/1962386107?t=3h31m12s