Scroll to top

Intervjuu Andrei Novikovaga (Riigikogu liige)


admin - 1. nov. 2017 - 0 comments

1.11.2017

Intervjueeris: Jelisei Lokotar, Keskerakonna noortekogu peasekretär

Mida KENKis olemine sulle andis?

Kõige suurema noorte organisatsiooni kuulumine andis mulle väga palju. Ma sain aru mis on vabatahtlik töö; kuidas viiakse läbi valimiskampaaniat; ja iga päevaga KENK-is olles ma lihvisin oma suhtlemisoskuseid, juhtimis ja meeskonnatööd.

Millised olulised kontaktid sa said KENKist?

Ajal mil olin noortekogus, ühe laua taga istusid sellised tänased tipp poliitikud nagu: Jüri Ratas, Mihhail Korb, Kadri Simson, Jaanus Karilaid ja teised. Sel hetkel oli noortekogu tegevus meie jaoks rohkem nagu hobi, tänaseks on paljudele poliitikast saanud nende elu lahutamatu osa.

Mida oleksid sa teisiti teinud, kui oleksid täna kesknoor?

Igal ajal on oma nägu. Minu ajal noortekogus oli 300-400 liiget ja iga aasta kasv oli 50%, aga täna noortekokku kuulub juba üle 5000 noore, need on erinevad organisatsioonid, millele anda standardset retsepti pole võimalik.

Kas  oleksid sattunud poliitikasse, kui sa poleks kuulunud KENK-i?

Vist mitte. KENKi liikmetega kohtusin noorte messil TEEVIIT. Sel hetkel pakkus mulle suurt huvi nö kooliväline tegevus ja miks mitte poliitika.

Mis oli kõige raskem ülesanne kui olid noortekogu liige?

Ei olnud piisavalt aega. Oli raske leida õiget tasakaalu ülikooli õppimise ja vabatahtliku töö vahel. Aga noortekogu tegevus oli minu jaoks huvitav ja haaras mind täiega.

Kui sa mainisid õppimist, tahan küsida. Mida rohkem poliitikas läheb vaja kas hariduse kraadi, või rohkem kogemusi ja oskusi?

Hariduse kraad ei näita sugugi, et oled kellestki parem või targem, ta näitab sinu oskust ületada iseennast ja saavutada püstitatud eesmärke. Nii poliitikas kui elus on see aga esmatähtis.

Viimane küsimus, kuidas suhtub sinu pere ja tuttavad, et sa oled kuulus poliitik?

Nad on sellega leppinud ja toetavad mind.