Scroll to top

Kesknoored: Reforminoored, kas te koroonast pole kuulnud?


kesknoor - 8. nov. 2020 - 0 comments

Kristi Rüütel, kesknoorte esimees

Laupäeval toimus Proto Avastustehases Reforminoorte üldkogu, kus valitakse uus esimees ja juhatus ning õhtul pannakse koos pidu. Ja see toimub siis, kui nakatuskoefitsent riigis on üle 100 ning lähiriigid pannakse lukku.

Selleks, et saaksime koroonaviirusest lahti, tuleb jälgida valitsuse ja terviseameti soovitusi. Tuleb lähtuda 2+2 reeglist, kanda maske ja hoida sotsiaalset distantsi. Ja alustada tuleb loomulikult endast.

Poliitnoored peavad käituma eeskujulikult, mitte teesklema nagu maailm ei võitleks pandeemiaga. Kahjuks, reforminoored sellest aru ei saa ning jätkavad pidutsemist ka kriisiolukorras. Meenutan, et hiljuti ilmus Delfis artikkel, mille pealkiri võtab olukorra hästi kokku: „Kui me oma käitumist ei muuda, on jõuludeks viirusega haiglas 500 inimest.“

Toonitaksin üle peaministri sõnad: „Samuti on vaja veelgi hoolsamalt nakkuse vastaseid reegleid järgida. Need algavad põhitõest, et nakkuse oht on seda väiksem, mida vähem teistega kokku puutume. Jätkuvalt on oluline igal sammul hügieeni järgida ja haigena kodust arsti poole pöörduda.“

Peaministri sõnul on võimalik epideemia peatada, kui lähinädalatel teeb igaüks kõik selle nimel, et koroonaviirusesse mitte ise nakatuda ega teisi nakatada. Selleks tuleb eelkõige toimuvasse tõsiselt suhtuda.

«Samuti on vaja veelgi hoolsamalt nakkuse vastaseid reegleid järgida. Need algavad põhitõest, et nakkuse oht on seda väiksem, mida vähem teistega kokku puutume. Jätkuvalt on oluline igal sammul hügieeni järgida ja haigena kodust arsti poole pöörduda,» märkis peaminister.

Kesknoored kutsuvad kõiki lähtuma ennetusreeglitest. Füüsilised kokkutulekud ja peod on praegu vastutustundetud. Kuna viirus levib ülikiirelt ja võib olla asümptomaatiline, siis ei saa olla kindel, et osalejad on terved. Minu arvates praeguses olukorras tuleks teha digitaalseid sündmusi ning oma kogemuste põhjalt saan öelda, et see on võimalik.

Tänapäeva digimaailm on arenenud nii, et ka suuri konverentse saab teha veebis. Kesknoored oma tegevustega taas üle läinud internetti ning oktoobris, kui nakatunute koefitsient oli kaks korda väiksem kui praegu, korraldasime oma kongressi siiski videosilla vahendusel. Ka uus juhatus sai valitud salajasel hääletusel. Jah, on kahju, et me ei saa ühes ruumis olla, aga me hoolime oma noortest, vanematest, vanavanematest ja nende tervisest.

Hoolime endast ja meid ümbritsevatest inimestest, meie vanematest, sõpradest ja noortekogu kaaslastest. Head noored, ärge võtke eeskuju reforminoortest, käituge vastutustundlikult. Kui pole riiklikult või eluliselt tähis ülesanne, siis jää koju. 

Võit viiruse üle on meie kätes!