Scroll to top

Kesknoored võitlesid vanalinna ööelu kinnipaneku vastu


kesknoor - 3. mai 2016 - 0 comments

Täna toimus Tallinna Nõukogu, kus oli arutlusel ka Keskerakonna Noortekogu avaldus Tallinna vanalinna ööelu piiramise kohta. Keskerakonna noortekogu esimehe Urmo Saareoja sõnum Tallinna Nõukogule oli, et laus piirangute seadmine ööelu vähendamiseks vanalinnas ei ole lahendus alkoholi liigtarbimise pidurdamiseks.
 
„Seades kellajalised piirangud vanalinna ööelule, loome olukorra, kus pidulised hakkavad koonduma Tallinna vanalinna ääristavatesse piirkondadesse, mis hetkel ei ole traditsiooniliselt olnud piduliste meeliskohad. Loomulikult tuleb noorte ja täiskasvanute hulgas alkoholi tarvitamist reguleerida, aga see peab toimuma läbi teavitustöö ja joomiskultuuri üleüldise muutmisega, mis kahtlemata on pikaajaline protsess“, sõnas Saareoja.
 
„Loomulikult on vanalinn meie üks põhilisi kultuuriväärtusi pealinnas ja kindlasti ei pea see olema ainult üks meelelahutus kants paekivimüüride vahel, aga kindlasti on olemas seal kuldne kesktee, kus kultuur ja öine ajaviide saavad koos eksiteerida,“ lisas Saareoja.
 
Antud teemal arutelu jätkub järgmisel Tallinna Nõukogu koosolekul.