Scroll to top

Valentina Bortnovski: Reformierakond teeb niigi keerulisel ajal rahvale elu veelgi raskemaks


kesknoor - 13. apr. 2023 - 0 comments

Valentina Bortnovski, Keskerakonna Noortekogu esimees

Esimeses stuudios ütles reformierakonna juht ja peaministri kandidaat Kaja Kallas, et valimiskampaania ajal ei käsitlenud Reformierakond maksude tõstmist sellepärast, et see oleks olnud ebapopulaarne teema. Teisisõnu – nad ei oleks saanud valimistel nii suurt võitu! Samuti on Kaja Kallas korduvalt maininud, et nad ei puudutanud maksude teemat valimiskampaania ajal, sest seda ei saa panna rahvahääletusele. Tegelikult on see rahvale puru silma ajamine ning Reformierakond näitas jälle lihtsalt oma kavalust.

Uus loodav koalitsioon tühistab põhimõtteliselt kõik saavutused, mis eelnevates valitsustes Keskerakonna eestvedamisel inimeste elujärje parandamiseks tehti. Eesti on olnud üks edukamaid riike Euroopas majanduskasvu, innovatsiooni ja kodanike heaolu osas. Siiski näib, et uus valitsusliit on otsustanud omaenda ideoloogia järgi riiki juhtida, selle asemel et jätkata juba olemasolevat arengusuunda.

See paneb meid küsima – miks peaks valitsus tõstma makse, vähendama peretoetusi ja muutma kõrghariduse osaliselt tasuliseks? Kas need meetmed parandavad Eesti majandust ja kodanike heaolu?

Reformierakond võib väita, et maksutõusud on vajalikud riigi eelarve tasakaalustamiseks, kuid selle poliitika rakendamine on vastuolus majandusteaduse põhimõtetega. Maksutõusud vähendavad kodanike ostujõudu ja piiravad majanduskasvu, kuna ettevõtted peavad kulusid kokku hoidma ja investeeringuid vähendama. Samuti on peretoetuste vähendamine vastuolus Eesti rahvaarvu suurendamise ja noorte perekondade toetamise eesmärkidega. Kusjuures vähem kui pool aastat tagasi Reformierakond alles toetas peretoetuste tõstmist!

Rääkides hariduse valdkonnast, siis uus võimuliit ei tee mingeid samme, et eestikeelsele haridusele üleminek oleks paremini läbimõeldum. Uus valitsusliit on andnud ka signaali, et eestikeelne kõrgharidus hakkab olema osaliselt tasuline. Järjekordne samm, mis tekitab meie rahvale suurt pettumust, kuna eestikeelse kõrghariduse säilitamine peaks olema riigi seisukohalt oluline, sest see tagab kõigile Eesti elanikele paremad võimalused tulevikuks ja aitab kaasa majandusarengule.