Scroll to top

Georg Villenberg: Korbi juhendas Jüri Ratas. Kui Porto Franco seotust kellelegi ette heita, siis talle


kesknoor - 25. märts 2024 - 0 comments

Ratas on juba allkirjastanud linnapea umbusalduse algatamise ja ilmselt hääletab Kõlvarti tagasiastumise poolt, tehes temast juhtunu süüdlase – väga mugav, leiab Keskerakonna Noortekogu juhatuse liige Georg Villenberg.

Ilmselt märkasite, et Keskerakond on uudistes pidevalt peategelane. Kuid viimasel ajal on keskerakondlaste ilmumine meediasse omandanud täiesti uued mõõtmed. Põhjuseks oli näiteks see, et Tallinna ringkonnakohus tunnistas erakonna süüdi mõjuvõimuga kauplemises.

Võimalust ära kasutades algatasid opositsioonierakonnad linnapea Mihhail Kõlvarti umbusalduse. Teda peetakse samuti juhtunus süüdi. Võimalik linnapeakandidaat, reformierakondlasest Pärtel-Peeter Pere, ütles, et Kõlvart ei olnud kõrvalseisja, vaid korruptsioonijuhtumi osaline ning seetõttu ta peab lahkuma linnapea ametikohalt.

Kas see vastab ka tõele? Esiteks, otsus pole veel jõustunud. Keskerakondlased vaidlustavad kohtuotsuse riigikohtus, mille tulemusena võidakse erakond õigeks mõista. Hetkel pole selle üle mõtet spekuleerida. Kahtlemata analüüsib kohus hoolikalt kõiki asjaolusid ja teeb õige otsuse. Lõpliku otsuse puudumine ei takista aga opositsioonisaadikutel keskerakondlasi kõigis surmapattudes süüdistamast. Mõistetav.

Praeguse Tallinna võimu kritiseerimine ongi nende töö. Küsimusi tekitab keskerakondlastest «ülejooksikute» käitumine. Erilise huviga jälgime peamist – Jüri Ratast.Külm kättemaks Kõlvartile

Peasekretär annab aru erakonna esimehele. Porto Franco asjas süüdi mõistetud Mihhail Korb oli aastatel 2017–2021 Keskerakonna peasekretär. Kes juhtis erakonda nendel aastatel ja oli ka Korbi juht? Erakonna Isamaa uus liige Jüri Ratas, kes osaleb nüüd aktiivselt Mihhail Kõlvarti ründamises.

Ratas on juba allkirjastanud linnapea umbusalduse algatamise ja ilmselt hääletab Kõlvarti tagasiastumise poolt, tehes temast juhtunu süüdlase. Väga mugav! Lahkuda õigel ajal erakonnast, süüdistada enda vigades teist inimest ja eeldada, et kõik on sinu vastutuse ära unustanud. Hämmastav samm!

Valija pole aga rumal ja saab kõigest suurepäraselt aru. Just Jüri Ratas juhendas peasekretär Korbi otseselt ja kui kellelegi Porto Franco asja seotust ette heita, siis Ratasele. Selle eest kandsid nad koos erakonnaga juba poliitilise vastutuse, astudes 2021. aastal tagasi. Ratase poolt on äärmiselt kahepalgeline süüdistada Kõlvartit oma vigade eest. Kuid vaatamata Ratase silmakirjalikkusele jäi ta jällegi alles teiseks. Selles näitajas edestas teda mees, kellest sai Keskerakonnast «ülejooksik» juba enne seda, kui see moodsaks sai.

EKRE on parketikõlbmatust erakonnast muutunud Raimond Kaljulaidi jaoks potentsiaalseks partneriks linnakoalitsioonis.Armasta oma vaenlasi

Raimond Kaljulaid, «põhimõtete mees». 2019. aastal lahkus ta seoses EKRE-ga koalitsiooni moodustamisega Keskerakonnast, kuna see läks vastuollu tema sisemiste tõekspidamistega. Teda võib mõista – oma radikaalsete vaadete tõttu ei olnud EKRE Keskerakonna jaoks parketikõlblik partei.

EKRE-ga koalitsiooni astumist peavad paljud Ratase järjekordseks suureks veaks, mille tõttu pettus erakonnas ka kõige lojaalsem valijaskond. Põhimõttekindluse eest sai Raimond Kaljulaid Keskerakonna valijatelt märkimisväärse hulga hääli. Inimesed, kes kaitsevad oma ideed lõpuni, väärivad alati toetust ja austust. Kahjuks ei hoolinud Kaljulaid nagu kõik «ülejooksikud» mõne aja pärast oma tõekspidamistest.

EKRE on parketikõlbmatust erakonnast muutunud Raimondi jaoks potentsiaalseks partneriks linnakoalitsioonis. Kaljulaid aga ütleb, et linnavolikogust leidub saadikuid, kes siiski ei soovi EKRE-ga koalitsiooni minna, mida ta ei pea päris täiskasvanud inimese seisukohaks. Ta leppis selle faktiga, öeldes, et need on nende inimeste veendumused.

Tõenäoliselt, Raimond lihtsalt unustas «veendumuste» mõiste tähenduse ära, mistõttu üllatub ta saadikute käitumisest. Põhi on käes, Kaljulaid! Keskerakonna ja Mihhail Kõlvarti vastu kasutatakse poliitilise võitluse räpasemaid meetmeid. Ainsaks argumendiks Kõlvarti vastu jäävad liiklusummikud ja neid esineb kõigis maailma pealinnades. Varsti saab aga see probleem ilmselt lahenduse, tänu automaksule! Aitäh, Reformierakond!