Scroll to top

Mark Jefimov: Tallinna revolutsionääride silmakirjalikkus ja reetmine


kesknoor - 26. märts 2024 - 0 comments

Täna avaldas linnavolikogu umbusaldust Mihhail Kõlvartile. Sellega toovad sotsid, Isamaa ja Eesti 200 Reformierakonna võimule ka Tallinnas, kirjutab Mark Jefimov, Keskerakonna Noortekogu aseesimees.

Sellest ei saa midagi head oodata – Reformierakonna käitumise mustrid riigi valitsuses kolivad nüüd ka pealinna. Muide, juba räägitakse tasuta ühistranspordi kaotamisest. Kindlasti ei lähe palju aega ka selleni, kui nad hakkavad sotsiaaltoetusi kärpima, sest see on kahjuks nende stiil.

2021. aasta kohalikel valimistel sai Keskerakond Tallinnas 86 955 häält, mis moodustab 45% Tallinna valijatest. Paraku ei ole tänane linnavolikogu otsus sugugi Tallinna valijate kasuks.

Reeturid

Eriti kurb on see, et tänane otsus tehti endiste silmapaistvate keskerakondlaste Jüri Ratase, Tanel Kiige, Taavi Aasa, Andre Hanimägi, Tõnis Mõlderi ja Igor Gräzini osalusega. Muide, just nemad olid partei ladvikus skandaalse Porto Franco loo ajal. Aga nüüd proovivad süü veeretada Mihhail Kõlvarti kaela, peitudes ise oma uute erakondade tiiva alla.

Tõsi, esimese astme kohus mõistis Keskerakonna õigeks, kuid teise astme kohus tunnistas süüdi. Ja just see oli peamine põhjus umbusaldada Mihhail Kõlvartit. Kuigi, nii prokuratuur kui kohus on tunnistanud, et linnapea ega linnaametnikud ei rikkunud seadust. Seega praeguste umbusaldajate käitumine on alatu ja madal, isegi poliitikutele.

Keskerakond jääb

Üllatav on ka endiste koalitsioonipartnerite ehk sotside seisukoht, nagu neil oleks Keskerakonna tõttu väga vähe hääli. Tegelikult lahkuvad nad koalitsioonist keskerakondlastega, kus neil on kokku 42 häält (parteist lahkunud Gräzinita) ja hüppavad koalitsiooni koos reformikate, Isamaa ja Eesti 200-ga, kus neil on linnavolikogus ainult 40 häält. Sellist matemaatikat saab seletada kahel viisil: kas sotsiaaldemokraatidel on tõsised probleemid matemaatikaga või nad valetavad, nagu nad on juba valitsuses harjunud tegema.

Nii või teisiti, Keskerakond oli, on ja jääb. Seda erakonda ei õnnestu murda, erakond peab löökidele vastu ja jätkab poliitilist võitlust, seda tugevamini kui iial varem. Ja need, kes eelistasid üürikest tähesära, saavad veel tugeva ja valusa õppetunni. Selles pole kahtlustki.