Scroll to top

Me jätkame oma rubriiki – intervjuud juhatuse liikmetega


kesknoor - 17. juuli 2022 - 0 comments

Täna on meie külaline Keskerakonna noortekogu juhatuse liige Makar Navitski.

Milliseid olulisi kontakte saite?

1. Miks sa tulid poliitikasse?
Minu tulek oli nii-öelda orgaaniline ja loomulik. Olen alati olnud aktiivne noormees, kes püüab teha meie ühiskonda paremaks, seega ühel hetkel liitusin mõttekaaslastega Kesknoortes, et koos töötada selle eesmärgi nimel.
2. Kui kaua sa oled poliitikaga seotud olnud ning kuidas see kõik alguse sai?
Alates kevadest 2020, kui ma liitusin Kesknoortega. Kohe algusest ma näitasin initsiatiivi ja soovi Kesknoorte elus aktiivselt osaleda, näiteks pakkusin koostööd võõrkeelte praktika klubiga (Language Practice Club), mida ma tollel ajal vedasin koos oma sõbraga. Seejärel olen alati valmis erinevateks väljakutseteks ning tänu sellele saingi kandideerida KOV valimistel 2021 ja olen nüüd ka juba juhatuses.
3. Miks valisid just Keskerakonna?
Aga keda valida, kui mitte Keskerakonda?
4. Kelleks sa tahtsid saada lapsepõlves?
Vaatamata elukutsele, soovisin ma alati olla hea ja aus inimene. Seda ma pooldan ka täna.
5. Miks valisid töö finantsvaldkonnas?
Ma hakkasin investeerima kui olin 16-aastane. Alates sellest ajast hakkas mind see valdkond üha rohkem ja rohkem huvitama ning seetõttu olengi siiamaani sellega tegelenud. Majandus iseenesest on piiratud ressursside õige käitlemine. Ehk see ei olene ainult rahast, see oleneb ka ühiskonnast ja inimestest, nagu ka poliiitika.
6. Kes on sinu lemmik poliitik? Miks?
Loomulikult on poliitikud, kes mind inspireerivad, näiteks Jüri Ratas ja Mihhail Kõlvart, kuid mina püüan alati olla ise oma lemmikpoliitik: selline, kes ei valeta, vastutab oma sõnade eest ja seisab inimeste huvide eest.
7. Mis on sinu plaanid järgmiseks viieks aastaks?
Mina olen seda meelt, et plaanidest rääkida ei tohi. Ütlen ainult niimoodi, et kavatsen teha ainult häid ja legaalseid asju.
8. Mis on sinu lemmikraamat? Miks?
Neid on mitu, kuid võin esile tõsta “Antifragile” ja “The Alchemist”. Need raamatud on filosoofilised ja räägivad elust, mulle see meeldib.
9. Mida sa kõige rohkem kahetsed enda elus?
Selle kohta on hästi öelnud Tšingis-khaan: “Ära tee, kui kardad, ära karda, kui teed ja ära kahetse, kui tegid.” Kui midagi on tehtud, siis nagunii seda enam muuta ei saa.
10. Mis on elu mõte ja edasiviiv jõud?
Pere, ausus ja liitumine Kesknoortega.