Scroll to top

Keskerakonna Noortekogu valis uued juhid


kesknoor - 30. mai 2015 - 0 comments

Täna toimus Eesti Keskerakonna Noortekogu XIII kongress, kus toimusid esimehe ja juhatuse korralised valimised. Kesknoorte uueks esimeheks valiti Urmo Saareoja, juhatuse liikmeteks Maaris Laine, Tõnis Mölder, Inna Fjodorova, Dmitri Demtsenko, Julianna Jurtšenko, Rauno Leuska, Jekaterina Fedkina ja Ronald Ross.

“Olen väga tänulik, et kesknoored mulle esimehe koha on usaldanud. See on suur au, kuid teisalt ka väga suur vastutus,” ütles Urmo Saareoja, “kesknoortel seisab ees suur töö seoses 2017. aasta kohalike valimistega. Valimisea langetamine tähendab, et just noored ise peavad aktiivselt tegutsema, et Keskerakonnale sealt võimalikult palju hääli tuleks.”
 
“Loomulikult asume tööle ka oma organisatsiooni tugevdamise nimel — Tallinnas on kesknoored väga tugevad, kuid peame muutuma tugevaks ka üle Eesti. See on raske, kuid see tuleb ära teha,” rääkis Saareoja, “kesknoored peavad olema noorte võimaluseks õppida tundma poliitikat. Poliitikakoolid ja kohtumiste korraldamine poliitikutega on vaid osa neist aktsioonidest, mille kallale asume.”
 
“Suurima poliitilise noorteorganisatsioonina on meil vastutus kujundada täna homseid tipp-poliitikuid,” lisas Saareoja.
 
Tänast Keskerakonna Noortekogu kongressi käisid tervitamas erakonna aseesimees Kadri Simson, peasekretär Priit Toobal, Euroopa Parlamendi Liige Yana Toom, Riigikogu aseesimees Jüri Ratas, Riigikogu liige Viktor Vassiljev, Haabersti linnaosavanem Marek Jürgenson ja Nõmme linnaosavanema asetäitja Risto Kask. Lisaks esinesid tervitusega Reformierakonna Noortekogu juhatuse liige Gaspar Šabad ning LYMEC’i esindaja Soomest Danica Vihinen.