Scroll to top

Noortekogu Kongressi poliitiline avaldus


kesknoor - 1. juuni 2015 - 0 comments

Eesti Keskerakonna Noortekogu XIII Kongressil võeti vastu ka poliitiline avaldus, mille kohaselt Kesknoored avaldavad pahameelt Taavi Rõivase valitsuse soovist kobareelnõuna läbi suruda maksumuudatused
 
Pärast 2015. aasta Riigikogu valimisi on selgunud, et taas valitsuse moodustanud Reformierakond on Eesti inimesi petnud. Valimiste eel kinnitas Taavi Rõivas, et uusi maksutõuse sisse ei viida, kuid nüüd surutakse jõuga läbi mitmed maksumuudatused, kõige rängem neist kütuseaktsiisi tõstmise näol. Selline teguviis toob kaasa üleüldise hinnatõusu ning muudab Eesti majanduse olukorda halvemaks. 
 
Keskerakonna Noortekogu Kongressi delegaadid leiavad, et planeeritavad maksumuudatused on läbimõtlemata ning need püütakse ellu viia rahva tahte vastaselt. Olulise löögi saavad sellise käitumise tulemusena ka noored ning noored pered, kelle sissetulek on väike ning sellest tulenevalt iga hinnatõus ka oluliselt valusam. Peaminister ei soovi rahva arvamust kuulda võtta ning aktsiisi tõstmisega minnaks kindlalt edasi.
 
Keskerakonna Noortekogu ei nõustu valitsuse kavandatavate aktsiisitõusudega ning kutsub üles kõiki noori selle plaani vastu oma allkirja andma.