Scroll to top

Keskerakonna noored: vanalinna ööelu piiramine on halb idee


kesknoor - 28. apr. 2016 - 0 comments

Keskerakonna Noortekogu juhatus arutas ideed kehtestada kogu Tallinna vanalinnas kellaajaline piirang meelelahutusasutuste tegevusele ja alkoholi müügile ning võttis seisukoha, et antud otsus kahjustaks oluliselt pealinna turismi ja linna ettevõtluskeskkonda. Noored peavad vajalikuks, et antud küsimust arutaks ka Keskerakonna Tallinna nõukogu.

Kesknoored leiavad, et vaatamata Tallinna vanalinna kuulumisele UNESCO maailmapärandi nimekirja on vanalinn välja kujunenud kui meelelahutuse ja õhtuse aja veetmise keskkond ning karmide piirangute kehtestamine tooks rohkem kahju kui kasu. “Me ei saa muuta vanalinna vaid vaatamisväärsuseks, kust meelelahutus karmide reeglitega välja tõrjutakse. Ööklubid, pubid ja kõrtsid ning varaste hommikutundideni kestvad peod leiavad endale paratamatult uue koha mõnes teises linnaosas, kus see võib olla veelgi suuremaks probleemiks,” rõhutab Keskerakonna Noortekogu esimees Urmo Saareoja.

“Loomulikult peab Tallinna vanalinnas olema igal ajal turvaline, mistõttu on vajalik oluliselt tihendada hilisel ajal vanalinnas patrullivate politseinike arvu. Politsei kohalolek on see, mis loob turvatunnet ning distsiplineerib ka pidutsejaid korrektsemalt käituma,” leiab Saareoja, “vanalinnas kui elu- ja meelelahutuskeskkonnas peab valitsema küll tasakaal, kuid radikaalsed piirangud seda kindlasti ei saavuta. Kõigis suurlinnades on peokultuur paratamatult turismi üks osa ning samuti osa sellest linnast ja ühiskonnas. Selle vastu võitlemine pole mõistlik.”

“Pöördume antud küsimuses ka Keskerakonna Tallinna nõukogu poole ning palume teema tõsiselt läbi arutada. Keskerakonna Noortekogu on seisukohal, et vanalinnas ööelu karm piiramine on ebamõistlik ning Keskerakonna juhitavas Tallinnas ei tohiks seesuguseid radikaalseid samme ette võtta,” rõhutas Saareoja.