Scroll to top

Keskerakonna Noortekogu: Jevgeni Ossinovski, keelusta energiajookide müük alla 16-aastastele noortele


kesknoor - 17. apr. 2017 - 0 comments

Eesti Keskerakonna Noortekogu pöördus möödunud nädalal tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski poole ettepanekuga keelustada riiklikul tasandil energiajookide reklaam ja müük alla 16-aastastele noortele.

Tuletame meelde, et Tervise Arengu Instituudi 2013. aasta uuringu kohaselt on regulaarselt energiajookide tarvitajate osakaal kõige suurem 15–17 aastaste noorte seas. Tegemist on tõsise murekohaga, kuid paraku ei pöörata sellele piisavalt tähelepanu ei riigi tasandil ega ka meedias.

„Noorte energiajookide tarbimist ei reguleerita täna Eestis ühegi seadusega. Leidub vaid mõni kaubanduskett, kes on ettevõtte siseselt otsustanud noortele mitte energiajooke müüa. Mõju avaldab ka ahvatlev reklaam, mis meelitab energiajooke proovima ja kontrollimatult tarvitama. Kui soovime, et meie noorte tervis oleks parem, tuleb energiajookide kättesaadavust tõsiselt piirata“ – kommenteerib Keskerakonna Noortekogu aseesimees Karine Oganesjan.

„Meie palutav regulatsioon ei ole Euroopa kontekstis midagi eriskummalist. Näiteks Lätis on juba jõustunud kofeiini-, tauriini- ning guaraana-laadseid erguteid sisaldavate energiajookide müügikeeld alla 18-aastastele noortele. 2014. aastal keelustas energiajoogid sama vanusepiiriga Leedu. Miks ei võiks ka Eesti Vabariik võtta oma lõunanaabritega sarnast seisukohta?“ – küsib Keskerakonna Noortekogu esimees Alina Tubli.

Keskerakonna noortekogu leiab, et energiajookide kättesaadavust tuleb riiklikul tasandil piirata ning ootab, et seadusandja teeks esimese sammu ning reguleeriks energiajookide müügivaldkonda.