Scroll to top

Keskerakonna Noortekogu proovib täna moodustada uut valitsust


kesknoor - 18. nov. 2017 - 0 comments

 

Noorpoliitikud panevad ennast proovile Riigikogu simulatsioonimängus, kus õpitakse tööd Eesti parlamendis, arendatakse läbirääkimis- ja suhtlemisoskust ning meeskonnatööd. Õhtu lõpuks tuleb moodustada valitsus või jääda oposistsiooni.

„Noortel on võimalus mängulises ja lõbusas keskkonnas õppida tundma Eesti seadusandliku ja täidesaatva võimu toimimispõhimõtteid,“ selgitas Keskerakonna Noortekogu esimees Karine Oganesjan. „Talvekooli saabudes leiavad noored ennast vastvalitud riigikogu liikme rollis, kelle ülesandeks on fraktsioon moodustada, riigis olevatele probleemidele lahendusi pakkuda ning koalitsiooniläbirääkimisi pidada. Kohale tuleb ka Enn Eesmaa, kes annab noortele praktilisi soovitusi. Võitjaks osutub see, kes suudab moodustada koalitsiooni.“

Kesknoorte juhatuse liikme ja seminari peakorraldaja Kea Kruuse sõnul on Talvekool võimalus mõista, millega peavad silmitsi seisma poliitikud. „Keskerakonna Noortekogu juhatus paneb suurt rõhku meeskonda ühendavatele tegevustele ja noorte juhtide arendamisele. Täna on meil hea võimalus looduskaunis kohas Raplamaal Ruunawere Postimõisas paremini tuttavaks saada ning pidada ühine ajurünnak järgmise aasta tegevuskava koostamiseks,“ lõpetas Kruuse.

Teate edastas ning täiendav informatsioon:

Kea Kruuse

Kesknoorte Talvekooli peakorraldaja

Tel: 53637341

E-post: kea.kruuse@gmail.com