Scroll to top

Kesknoored andsid kolm tilka, ei, kolm liitrit verd


kesknoor - 9. jaan. 2017 - 0 comments

Kesknoorte värske juhtkond algatas uue aastaga uue traditsiooni ning käis enne kolmekuningapäeva Verekeskuses verd loovutamas. Mõne juhatuse liikme jaoks, kes käib doonoriks mitu korda aastas ja tunneb personali isiklikult juba nägupidi, ei olnud see tegevus uus, mõni tuli aga esimest korda. Elu kinkimise emotsioon oli aga kõigile võrdselt positiivne ning seega otsustati teha Verekeskuse külastamisest traditsioon ning paari kuu pärast tagasi minna.  

Vere annetamine näitab hoolivust meid ümbritsevate inimeste vastu. Iga annetatud tilk verd on tähtis ning võib päästa elu, eriti, kui on tegemist haruldase veregrupiga. Doonori kätes on erakordne võimalus aidata raskes seisundis patsiente. Vereandmine ise on valutu ja ohutu protseduur, mille käigus võetakse doonorilt 450 ml verd – see on kõigest 8% kogu täiskasvanu inimese verest, mis taastub keskmiselt 72 tunni jooksul. Iga vereloovutus aitab päästa mitme inimese elu. Annetatud verd kasutatakse rasketel operatsioonidel, sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ja paljude teiste haiguste puhul. Loovutamist ei tasu karta, see võtab keskmiselt vaid pool tundi. Pärast protseduuri on aga soe tunne südames, sest tegid just midagi head ja kasulikku kogu ühiskonnale. 

Kesknoored lähevad maikuus uuesti doonoriks ning kutsuvad üles sel korral ühinema ka neid, kes esimene kord ei jõudnud või veel veidi kartsid. Järgmisel korral võtame eesmärgiks annetada kokku viis liitrit verd. Kutsume meiega ühinema ka kõiki Keskerakonna liikmeid – iga inimese panus on oluline. Lisaks Tallinnale saab igal ajal verd annetada ka Tartus, Pärnus ning Ida-Virumaal. Verekeskus korraldab ka üle-Eestilisi väljasõite, kus doonoriks saab tulla ka teistes paikades. Väljasõitude graafik on nähtav siin: http://www.verekeskus.ee/doonorile/valjasoitude-graafik/

Verd anda – tähendab kinkida elu!