Scroll to top

Kesknoored Eesti Vabariigi 100.sünnipäeva tähistamas


kesknoor - 1. märts 2018 - 0 comments

24. veebruaril möödus sada aastat päevast, mil pealinnas kuulutati välja iseseisvus ja Eesti Vabariik sai sündida. See on kahtlemata oluline ja väärt sündmus, mida tähistada suurejooneliselt ning pidulikult. Nii otsustasid ka kesknoored sellest sündmusest osa võtta ja olla ise juures kõige tähtsamate pidustuste juures.

Päev algas hommikul vara Toompeal Pika Hermanni torni juures piduliku riigilipu heiskamisega ja hümni laulmisega, hiljem sai kuulda Riigikogu esimehe Eiki Nestori kõne, südamlikke isamaalisi koorilaule ning 1918. aasta manifesti kõigile Eestimaa rahvastele. Seejärel liikusime Keskerakonna büroosse, et tähistada EV100 piduliku hommikusöögiga. Kohal oli ka Tallinna Linnavolikogu esimees Mihhail Kõlvart, kes kiitis meid toreda ettevõtmise eest ja soovis edu järgnevates ettevõtmistes. Edasi sammusime ühiselt Vabaduse Väljakule, kus jagasime juubeldavatele pidulistele šokolaadi ja soovisime head vabariigi aastapäeva. Viimaseks koosveedetud sündmuseks sel päeval jäi kaitsejõudude paraad, mis oli võimas ja tugevdas veelgi meie usku riigi kaitsevõimesse ning kindlatesse partersuhetesse NATO liitlastega.

Kokkuvõtteks võib öelda, et 24.veebruari hommik koos kesknoortega oli tore ja meeldejääv. Oleme uhked oma saja-aastase Eesti Vabariigi üle. Üheskoos tulevikku. Elagu Eesti!

Jass Juuremaa