Scroll to top

Kesknoored: Tsahkna loob surnuks töötamise süsteemi


kesknoor - 16. sept. 2016 - 0 comments

Keskerakonna Noortekogu juhatus arutas täna erakorraliselt sotsiaalkaitseministri Margus Tsahkna värsket ideed pensioniea tõstmiseks 70-eluaastale. Kesknoorte hinnangul on pensioniea viimine 70-eluaastale tänaste noorte üle irvitamine.
 
“Sotsiaalkaitseministri välja käidud pensioniea tõstmine ei ole kindlasti hea uudis,” ütles Keskerakonna Noortekogu esimees Urmo Saareoja, “arvestades keskmist eluiga ning tervena elatud aastaid on selge, et arvestatav hulk tänastest noortest võib pensionile jäämisest vaid unistada. Sisuliselt on Tsahkna panemas alust surnuks töötamise süsteemile, kus inimesed ei pensionini ei elagi või lahkuvad siitilmast värskete pensionäridena. Koalitsioon loob sellega olukorra, kus inimestel pole lootustki kodusena vanaduspõlve nautida. Olukord on kurb. Irooniat lisab see, et Haigekassa miinuse tõttu ei saa inimesi ravida, seega on vanaks saamine üha keerulisem ülesanne.”
 
Saareoja lisas, et pensionisüsteemi kriitiline olukord on teada juba pikemat aega, kuid valitsus lükkab probleemi tulevaste põlvkondade kaela. “Eesti maksusüsteem vajanuks muutmist juba ammu, kuid siiani pole midagi ette võetud. Pensioniea tõstmisega lükatakse vaid probleemi edasi, kuid sisuliselt see asja ei paranda. Riik vajab maksusüsteemi ümbervaatamist, lõppema peab selle õhemaks lihvimine.”
 
“Valitsuse plaan muudab paneb löögi alla II pensionisambasse kogutud raha, mille kasutamine pensioniea kasvades üha võimatum näib. Ministri jutt sellest, kuidas sinna panustamine on mõttetu tähendab, et inimesi on petetud. Kas poleks lihtsam tunnistada, et riik ei suudagi tänastele 30-aastastele kunagi pensioni tagada. Õiglane oleks siis lubada inimestel pensionisammastesse kogutud raha maksuvabalt välja võtta. Vastasel juhul jäetakse inimesed sellest ilma,” lisas Keskerakonna Noortekogu juht Urmo Saareoja. 
 
“Keskerakonna Noortekogu jälgib pingsalt pensionieaga toimuvat ning kindlasti kavatseme protesteerida seesuguse ebaõiglase otsuse vastu,” rõhutas Saareoja.