Scroll to top

Saadikute “kahel toolil” istumisega kaotavad noored


kesknoor - 10. mai 2016 - 0 comments

Keskerakonna Noortekogu on seisukohal, et täna Riigikogus menetlusele tulev eelnõu, millega antakse riigikogu liikmetele võimalus valla- ja linnavolikogude töös osaleda kitsendab noorte võimalusi poliitikas osaleda ning loob pinnase igaveste poliitikute tekkeks. Kesknoored on seisukohal, et riigikogulaste sekkumine kohalikesse volikogudesse näitab nende hirmu liiga tugeva poliitilise järelkasvu tekkimise pärast. 
 

“Antud seadusemuudatus soosib igaveste poliitikute teket. Kohaliku omavalitsuse volikogudes on täna palju tublisid noori, kes seisavad kohaliku elu edendamise eest. Riigikogu liikmete kuulumine volikogudesse Tallinna näitel tähendaks paljude tublide noorte väljalangemist volikogust ning likvideeriks edaspidi võimalused noorte poliitikute tekkeks. Piltlikult öeldes tulevad Riigikogu liikmed volikogudesse noorte positsioone hõivama,“ ütles Keskerakonna Noortekogu esimees Urmo Saareoja. 

„Kurb on vaadata, kuidas valitsus ühe käega annab, ja teise käega võtab: alles anti valimisõigus alaealistele, mis nüüd nullitakse noorte kõrvale tõrjumisega kohalikust poliitikast. Me pole nõus, et poliitikas pakuvad kvaliteeti vaid 101 liiget Toompeal, poliitilist kvaliteeti parandavad need tublid ja aktiivsed noored, kes ise aktiivselt kohaliku elu edendamisel saavad kaasa rääkida,“ rõhutas Saareoja.