Scroll to top

MIKS NOORED PEAVAD VALIMA MINEMA?


kesknoor - 11. okt. 2021 - 0 comments

Kristi Rüütel, Kesknoorte esimees.

Juba järgmisel nädalal toimuvad kohaliku omavalitsuse valimised, kus juba teist korda saavad oma hääle anda ka 16. ja 17. aastased noored. Miks on oluline 16. aastastel noortel valima minna?

Mina arvan, et 16. aastane noor on piisavalt küps, et kaasa rääkida oma kodukoha poliitikas. Tegelikult näitavad ka uuringud, et juba 14. aastased noored saavad ühiskonnas toimuvast aru ja seega saavad ka 16. aastased noored teha sama läbimõeldud otsuseid kui täiskasvanud. Samuti käies hääletamas kohalikel valimistel, otsustavad noored oma kodukoha arengute üle. Antud vastutus seob noort inimest rohkem oma koduga. Samuti ka ühiskonnas hakatakse rohkem tähelepanu pöörama ka noortele. Kahjuks meie rahvastik on demograafiliselt vananemas ning seoses sellega pööravad poliitikud ka rohkem tähelepanu eakatele. Kuid täna me näeme, et erakonnad mõtlevad rohkem ka noortele, koostavad noortele suunatud programme ning üha rohkem valimislubadusi on suunatud just noortele.

On mitmeid põhjusi miks noor inimene peaks kindlasti valima minema. Esmalt, see on võimalus ühiskonnas kaasa rääkida. Sellest sõltub kuidas areneb noore kodukoht, kuidas KOV lahendab erinevaid probleeme, millist elu pakutakse elanikele ning kes otsustab meie linnas toimuva eest. Kõike seda me valime endale ise, andes hääle parimale kandidaadile. Teiseks, minnes valima, me näitame et meil ei ole ükskõik meie linna elu eest. Kui noored hoolitsevad kodu eest, siis ka poliitikud hoolivad noorte eest. See annab noortele rohkem võimalusi, valitud valitsus langetab otsuseid mõeldes noortele. Samuti tahaksin esile tuua, et keegi ei tea mida noored tahavad paremini kui noored ise. Seega noored peavad oskama oma arvamust välja öelda ja sellega saavan nad ka muuta noorte elu paremaks.

Hääletamas käimine on Eesti inimeste õigus, kuid seda tuleb ka kindlasti teha, sest kui sa ise ei otsusta oma kodukoha üle, siis teeb seda sinu eest keegi teine. Head noored, kutsun teid kindlasti 11-17. oktoobril valima minema. Tehke oma enda otsus, aidake oma kodukohal areneda, aidake luua noortele häid õppimis ja vaba aja veetmise võimalus ning aidake muuta ühiskond noortepärasemaks. Teeme seda koos!