Scroll to top

Viimsi kesknoored: valda võiks rajada välipinksilaudu


kesknoor - 31. juuli 2017 - 0 comments

Viimsis pole piisavalt võimalusi mängida välilauatennist, arvavad kesknoored, kes tegid valda sel teemal pöördumise.

Viimsis on võimalik lauatennist mängida sisetingimustes noortekeskustes ja Viimsi koolis, kuid puudus on välilauatennise laudade järele, seisab kesknoorte pöördumises vallavanem Rein Loigi ja abivallavanem Jan Trei poole. “Lauatennis on hea võimalus ennast vormis hoida ja sõpradega aega veeta. Samuti on võimalik välipinksilaudadega meelitada lapsi arvutite tagant õue liikuma. Leiame, et välilauatennise laudade rajamine muudaks Viimsit noorte- ja tervisespordi sõbralikumaks vallaks,” põhjendas Viimsi Keskerakonna noorte esimees Kea Kruuse.

Kruuse loodab, et Viimsi võtab teistest omavalitsustest õppust ja laiendab lähiajal noorte tervisespordi võimalusi. “Mitmel pool Eestis on kohaliku omavalitsuse initsiatiivil ning ka eraalgatusel rajatud õue lauatennise laudu. Tallinnas näiteks Telliskivisse, Politseiaeda, Schnelli staadioni, Löwenruh parki, Russalka ja Skoone bastioni juurde. Alles hiljuti paigaldati uued pinksilauad näiteks ka Kolde puiestee ja Ristiku tänava nurgal asuvale platsile, Stroomi rannamaja kõrvale ja Kalamaja kalmistupargis asuva mänguväljaku kõrvale. Viimsis aga õues pinksi mängida ei saa.”

“Kevadel toimunud Viimsi noorte ümarlaual VIID tuli välja, et gümnaasiumi lõpetanud noortele võiks vallas olla rohkem huvitegevuse võimalusi. Vabas õhus lauatennise mängimise võimalus oleks noorte seas väga oodatud, kuid muidugi saaksid mängida ka vanemas eas viimsilased. Pinks vanust ei küsi,” selgitas Kruuse. “Loodame, et meie pöördumine toob probleemile vallajuhtide tähelepanu ning et asukohad leitakse ja lauad valitakse välja koos noortega.”

Lauatennis (ka ping pong, pinks) on sportmäng, mida mängitakse reketi ja väikese tselluloidpalliga täisnurksel puidust laual, mille jaotab võrk põiki pooleks.

Lisainfo:

Kea Kruuse
Viimsi kesknoorte esimees
53637341
kea.kruuse@gmail.com