Scroll to top

Kuidas läks Jõgeva-Kassinurme matk


kesknoor - 21. juuli 2017 - 0 comments

Jõgevale jõudes alustasime päeva poliitminutiga. Pärast poliitminutit hakkas matk Kassinurme Mägedesse. Jens Raevald rääkis vanadest majadest mis meile tee peal ette tulid ja sillast mille juures me tegime peatuse.

Pool teed oli kaasas soe päike, aga pärast katsid päikse mustad vihmapilved. Me väga lootsime, et jõuame enne vihma Kassinurme aga ei jõudnud, paar kilomeetrit oli veel kõndida. Hakkas sadama nagu oa varrest ja vihmaga oli ka veel rahe. Targemad võtsid ikka kaasa vihmakeebi, kellel polnud vihmakeepi kattis end jopega kuigi sellest ei olnud väga palju kasu.

Kui jõudsime kohale tegime viktoriini taimede äratundmise peale. Meid jaotati gruppidesse, anti töölehed, ning me läksime mööda Kassinurmet taimi otsima. Natuke halb oli otsida kuna kõik rohi oli ära niidetud, aga mõned taimed leidsime ikka. Mõni taim oli ikka päris kerge, aga mõni täiesti võõras.

Kõigile väga meeldis, isegi vihm ja rahe ei seganud teekonda, saime küll päris märjaks, aga oligi natuke lõbusam ja ekstreemsem. Kindlalt kõik koju jõudes jõid kuuma teed. Kokku me kõndisime umbes 15km. Minu enda arvates oli päev täitsa tore ja põnev.

Mari-Liis Šternfeld

Jõgevamaa klubi esimees