Scroll to top

Me jätkame oma rubriiki – intervjuud juhatuse liikmetega


kesknoor - 20. juuli 2022 - 0 comments

Täna meie külaline on Keskerakonna noortekogu volikogu esimees Dmitriy Fadin

1. Miks valisid just Keskerakonna?

Valisin Keskerakonna, kuna minu põhimõtted ja väärtused ühtivad erakonna omadega. Samuti on erakonnas palju huvitavaid inimesi, kes on alati valmis oma elukogemust jagama. Valisin selle erakonna, sest tahan panustada meie ühiskonna arengusse.

2. Kuidas sinu poliitiku karjäär algas?

Olles 14-aastane aktiivne noor, osalesin kooli õpilasesinduses ja tihti tegime koostööd erinevate noorteühendustega ning sealt sain teada Kesknoortest ning liitusin nendega. Kesknoortes alustasin ma Lasnamäe Kesknoored klubi juhatuses aseesimehe rollis ja 4 aastat hiljem sai minust Mustamäe klubi esimees. Pean tõdema, et tol ajal olid mul väga head erakonna õpetajad, kes alati aitasid mind, sain alati küsida nõu ja toetust, kui mul seda vaja oli. Olen kesknoortes juba 8. aastat ja selle aja jooksul olen jõudnud koos meie noortega ellu viia erinevaid projekte ning korraldada palju noorteüritusi. Praegu tegelen Kesknoorte juhatuses volikogu esimehe rollis ja jätkan Mustamäe klubi juhtimisega. Selle aja jooksul olen aidanud teha mitut valimiskampaaniat, kust ma sain päris suure kogemuse Eest poliitika elust ning viimastel KOV valimistel kandideerisin ma ka juba ise.

3. Miks otsustasid oma töökoha siduda Mustamäe ja Pirita linnaosavalitsusega? Miks sa ei valinud tööd praeguse hariduse järgi?

Kui ma alustasin tööga Mustamäe linnaosa valitsuses, olin ma väga noor, 18-aastane noor inimene. Sealt sain ma suure kogemuse ja selle eest olen ma väga tänulik minu kolleegidele. Nüüd alates sellest aastast töötan ma Pirita Linnaosa Valitsuses ja mulle see meeldib, sest siin on mul palju huvitavaid asju, millega on vaja tegelda. Ja siin on minu jaoks uusi võimalusi ning väljakutseid. Kui me räägime haridusest, siis ma ei ole nõus, et antud töö ei ole seotud minu haridusega. Hetkel ma õpin veel viimasel kursusel Tallinna Ülikoolis suhtekorralduse erialal. Suhtekorraldus, see ongi kommunikatsioon ja iga päev kasutan seda. Korraldan üritusi, kus koguaeg on vaja suhelda inimestega, räägin meediaga, tegelen ise videote ja fotodega. Samuti, suhtekorraldus, see on kriisikommunikatsioon ja sisekommunikatsioon. Ma arvan, et minu töös on seda kõike vaja.

4. Kelleks sa tahtsid saada lapsepõlves? Miks?

Lapsepõlves tahtsin ma saada arstiks, sest mulle meeldis antud eriala väga ja ma tahaksin meie ühiskonna jaoks kasulik olla. Gümnaasiumis sain aru, et ma tunnen huvi rohkem hoopis poliitika vastu.

5. Kes on sinu lemmik poliitik?

Kahjuks sellisele küsimusele ma ei oska vastata, kuna mul ei ole praegusel hetkel lemmik poliitikut. Aga kui me vaatame maailma ajalugu, siis võivad nendeks olla Margaret Thatcher ja Winston Churchill.

6. Millised on sinu plaanid järgmiseks viieks aastaks?

Antud küsimusele on aus vastata, et ma ei tea. Elu on selline asi, et ei tea, mis sind ootab ees tulevikus. Aga tean hetkel ainuke ühte, et soovin edasi areneda meie noorteorganisatsiooni ja muus osas vaatame, mida elu ette toob. Ma elan hetkes ning mulle ei meeldi pikki tuleviku plaane teha, sest just praegu on vaja teha tööd ja lahendada erinevaid küsimusi nii minu elus kui ka meie noortekogus. Aga ma tean, et saab olema väga huvitav ning igal juhul saan ma head ja suurt elukogemust.

7. Mida sa kõige rohkem kahetsed enda elus? 

Ma ei kahetse midagi. Ma olen küll oma elus teinud vigu, aga tänu neile olen saanud kogemusi. On vaja ainult edasi minna.

8. Mis on elu mõte ja edasiviiv jõud? 

1) Ela praegu, mitte minevikus.
2) Never give up.
3) Kõik, mis juhtub, head või halvad asjad sinu elus, see kõik on sinu kogemus.
4) Ütle inimestele ausalt, mida sina tunned antud olukorras, sest kommunikatsioon on kõige tähtsam asi.

9. Millist filmi sa soovitaksid vaadata?

Soovitan vaadata „Our Brand Is Crisis“. See on väga huvitav film, kus näidatakse poliitilist kommunikatsiooni. Kogu filmi jooksul näidatakse meile, kuidas PR poliitikas töötab, milliseid nippe ning meetodeid peame oma eesmärgi saavutamiseks kasutama.

10. Kas on raske olla Mustamäe klubi esimees? 

Ma ei saa öelda, et see on raske, sest mind ja minu noori toetab erakonna Mustamäe piirkond ning see on väga tähtis. Koos tegeleme me erinevate asjade ja aktsioonidega. Ma võin öelda, et Mustamäe näitel saab vaadata, kuidas see süsteem peaks töötama. Erakonna piirkond toetab meid ja meie, noored, toetame erakonna piirkonda, kui seda on vaja. Ma võin öelda, et 4 aasta jooksul oleme me teinud väga suurt tööd, sest kui mina alustasin, siis Mustamäe klubi ei olnud nii tugev klubi, kui ta on praegu. Ja see kõik on tänu sellele, et me toetame teine-teist.