Scroll to top

Me jätkame oma rubriiki – intervjuud juhatuse liikmetega


kesknoor - 19. juuli 2022 - 0 comments

Täna meie külaline on Keskerakonna noortekogu aseesimees Ismail Mirzojev.

1. Miks sa tulid poliitikasse? 

Poliitika on huvitav ning pidevaid väljakutseid pakkuv. Poliitikas pole ükski päev sarnane. Samuti avaneb võimalus otseselt inimeste ja ühiskonna heaks töötada ning tuua ellu uut positiivset muutust. Just see on see, mis mulle meeldib ning ma naudin seda.

2. Miks valisid just Keskerakonna? 

Täisealiseks saades avanes mul võimalus esimest korda kaasa rääkida valimistel ning teha oma valik, millist erakonda soovin toetada. Küsimus oli aga keda valida ja toetada. Nii võtsin kätte toona valimistel osalenud parteide valimisprogrammid ning nimekirjad. Põhjaliku eeltöö käigus peatusin Keskerakonnal kuna tundus, et just antud erakond on see õige, seistes samade põhimõtete eest, mis ka mulle tähtsad.

3. Kuidas sinu poliitiku karjäär algas?

Poliitilist karjääri aga alustasin hoopis «Ээсти 200» – Eesti 200 erakonnas kuna 2018. aastal oli antud parteil vaja kokku koguda 500 liiget, et erakonda asutada. Tollel hetkel leidsin, et Eesti poliitikasse on vaja uut hingamist ning oleks hea anda uutele tulijatele võimalus. Lihtsalt hoo andmisest läksid asjad aga edasi sedasi, et 2019. aastal kandideerisin Tartu linnas Eesti200 nimekirjas Riigikokku. Peale Riigikogu valimisi oli aga aega rahulikult mõtiskleda, mida enda poliitilise karjääriga edasi teha. Tolleks hetkeks oli juba Eesti200 näidanud, mis antud erakond endast kujutama hakkab ning sel põhjusel otsustasin ikkagi liituda Keskerakonnaga, kuna ideoloogiliselt on see mulle palju lähedasem.

4. Kelleks sa tahtsid saada lapsepõlves? 

Samal ajal kui teised lapsed ütlesid, et soovivad olla arstid, juristid või õpetajad, siis ei osanud mina pikalt antud küsimusele vastata. Teadsin vaid, et tulevikus soovin olla edukas ning õnnelik kodanik. Usun siiani, et pole vahet, mis tööd sa teed – tähtis on see, et oled selles väga osav ning naudid seda.

5. Kes on sinu lemmik poliitik? 

Otseselt ühte lemmikut pole, kuid on poliitikuid, kelle juures mulle mingi asi väga meeldib. Eriliselt võiks välja tuua Mihhail Kõlvarti, kes minu silmis on väga tasakaalukas ning tugeva selgrooga poliitik. Temasuguseid võiks meie poliitmaastikul rohkem olla.

6. Mida sa teeksid ära Tartus kui oleksid Tartu linnapea?

Tartus teeksin ma ära kolm asja:
Tasuta transport kuna usun, et ka tartlased väärivad seda ning see on suur samm rohelinna poole.
Tasuta lasteaiakohad lastele (hetkel on Tartu linnas kõige kallim lasteaed).
Tartu Linnahalli ehitus, et ka Tartus saaksime korraldada suurüritusi, mis teeksid Tartust tõmbekeskuse Lõuna-Eestis.

7. Millist filmi sa soovitaksid vaadata? 

Kindlasti soovitaksin vaadata kodumaist filmi „Tõde ja õigus“, kellel see veel tegemata.

8. Mis on sinu plaanid järgmiseks viieks aastaks? 

Alustasin tänavu õpinguid magistri õppekaval, seega kindlasti 5 aasta jooksul soovin edukalt lõpetada antud õpingud.

9. Millist raamatut sa soovitaksid lugeda? 

Lugemiseks soovitaksin Marcus Avreliuse „Iseendale“ (ingl.k. “Meditations”). Raamatu lugemiseks on vaja võtta aega ning süveneda detailidesse, nii saad kõige parema kogemuse selle lugemisest. Raamat ise on täis elutarkust, aforisme ning mõtisklusi elu olemuse üle.

10. Mida sa kõige rohkem kahetsed enda elus? 

Ma ei kahetse midagi, sest see elutee, mille olen läbinud on kujundanud mind selliseks nagu ma täna olen. Kui ma peaksin midagi kahetsema, tähendaks see seda, et ma ei oleks rahul iseendaga.

11. Mis on elu mõte ja edasiviiv jõud?

Usun, et elu mõte on meie pered, nemad annavad meile stiimuli olla parim variant endast ning püüda seda maailma teha paremaks kohaks, sest peale meid jäävad nemad siia ilma. Edasiviiv jõud on kindlasti ka õiglus!