Scroll to top

Kesknoored viisid Tartu rahu aastapäeva puhul Jaan Poska hauale pärja


kesknoor - 3. veebr. 2017 - 0 comments

Seoses Tartu rahulepingu sõlmimise 97. aastapäevaga külastasid Keskerakonna Noortekogu juhatuse liikmed täna omaaegse legendaarse ühiskonnategelase, rahuläbirääkimiste Eesti delegatsiooni juhi ning Tallinna linnavolikogu esimehe ja linnapea Jaan Poska hauda Tallinna Siselinna kalmistul ning asetasid sinna pärja.

„Jaan Poska näol oli tegemist Eesti Vabariigi patrioodiga, kes töötas ennastsalgavalt nii meie isamaa, kui ka Tallinna linna heaolu nimel, seades rahvuslikud huvid kõrgemale üksikindiviidi heaolust. Selline kirg ning töökus on haruldased ja olen veendunud, et niivõrd legendaarset meest ning sündmust peavad noored meeles pidama. Jaan Poska hauale pärja viimine on muutunud omamoodi kesknoorte traditsiooniks, millega soovime näidata enda austusavaldust meie riigi iseseisvuse saavutamise ühele alustalale, kelleks Jaan Poska kahtlemata on,“ rääkis Kesknoorte juhatuse liige Triinu-Liis Paabo.

Jaan Poska oli Nõukogude Venemaaga peetud rahuläbirääkimiste Eesti delegatsiooni juht. 1905. aastast oli Jaan Poska Tallinna linnavolikogu juhataja ning aastail 1913–1917 ka Tallinna linnapea.

Kesknoorte poolt asetasid täna Jaan Poska hauale pärja juhatuse liikmed Triinu-Liis Paabo ja Kea Kruuse ning peasekretär Pavel Kuusik.

 

Lisainfo:

Alina Tubli

Eesti Keskerakonna Noortekogu esimees

Tel: 5300 1868

E-post: alinatubli@gmail.com